Ile wydać na pierwsze buty?

Jednym z najbardziej ekscytujących kamieni milowych w rozwoju Twojego dziecka jest postawienie przez nie pierwszych kroków. Dlatego wybór odpowiednich butów dla Twojego dziecka jest tak ważny. Oferowane przez nas marki butów posiadają linię, która jest stworzona do pierwszych kroków Twojego dziecka. Są one zaprojektowane specjalnie z myślą o wygodzie Twojego dziecka i są wykonane tak, aby zapewnić wsparcie dla stóp Twojego dziecka, gdy będzie ono rosło.

Ale czego powinieneś szukać w butach dla pierwszaków i ile powinieneś wydać?

Cechy dobrego pierwszego buta dla dziecka chodzącego

Kuszący może być zakup za 40zł butów o twardej podeszwie z wielkich sieci handlowych, ale jest wiele powodów, dlaczego tego nie robić i w zamian zainwestować w wysokiej jakości buty. Buty, które wybierzesz dla swojego dziecka będą odgrywać ogromną rolę w jego rozwoju. Właściwy zestaw butów może pomóc Twojemu dziecku w uzyskaniu równowagi, może zapobiec upadkom i może promować wzrost i rozwój jego małych stópek.

Ale co kwalifikuje się jako "wysokiej jakości" buty do pierwszego chodzenia?

Miękka gumowa podeszwa

Buty dla niemowląt z miękką gumową podeszwą są zalecane przez podiatrów na całym świecie, ponieważ pozwalają dziecku czuć podłoże podczas chodzenia. Choć nie myślimy o tym zbyt wiele podczas chodzenia, nasze dzieci nieustannie odbierają informacje sensoryczne z podeszew swoich stóp. Ale jeśli mają twarde podeszwy, te informacje sensoryczne nie są już dla nich dostępne do nauki. Miękkie podeszwy zapewniają, że dziecko nadal czuje podłoże na swoich stopach i może nadal wykorzystywać zmysły stóp do poznawania otaczającego je świata.

Oddychający materiał

Niemowlęta dużo biegają, a z czym wiąże się bieganie? Poceniem się! Niewiele trzeba, aby stopy dziecka zaczęły się pocić i przegrzewać. Z tego powodu chcesz wybrać buty do chodzenia, które pozwalają na ruch i oddychanie. Skóra jest popularnym wyborem, podobnie jak inne oddychające materiały z siatki.

Elastyczność

Wybierając wysokiej jakości buty do pierwszych kroków Twojego dziecka, chcesz wybrać takie, które są bardzo elastyczne. Dobry but do chodzenia powinien być w stanie sam się zginać. Elastyczne buty pozwalają na naturalne kształtowanie się stóp dziecka i nie ograniczają jego ruchów. Dlatego nie polecamy kupowania pierwszej pary butów za 50zł, które zobaczysz w centrach handlowych. Większość tańszych marek butów ma twardą podeszwę i nie pozwala na taki stopień ruchu i elastyczności, jakiego potrzebuje Twoje dziecko, aby się rozwinąć.

Ile powinnaś wydać na parę dobrych pierwszych butów do chodzenia?

Ponownie, rozumiemy, że może być kuszące, aby kupić ładną parę butów za 50zł w centrum handlowym. Ale kupowanie pary butów z twardą podeszwą tylko dlatego, że są tanie i ładne, może w rzeczywistości uszkodzić stopy dziecka. W zamian ważne jest, abyś zainwestował w dobrą, wysokiej jakości parę butów. Pamiętaj, że inwestycja w buty dla dziecka to inwestycja w jego stopy.

Rozumiemy jednak, że rodzice nie chcą wydawać dużo pieniędzy na buty dla dzieci, ponieważ tak szybko z nich wyrastają. Buty które będą wspierać rozwój stróp Twojego dziecka zaczynają się już ok 200zł. Na www.ciapciu.pl lub naszym sklepie stacjonarnym na ul. Batalionu AK Bałtyk 9 lok U5 można kupić wysokiej jakości buty po konkurencyjnych i przystępnych cenach.

Produkty dodane do listy ulubionych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.